acı çehre yan etkileri ve olumsuz yönleri

slm arkadaşlar nette acı cehren’i araştırırken bakın ne buldum.ASLINDA BU VAATLERE BENDE İNANMIYOR DEĞİLİM, AMA YORUMLARI OKUYUNCA DA HENÜZ KULLANMAYA KARAR VERMEDİM.By admin • Ocak 14, 2009

Bir okuyucumuzdan şöyle bir soru geldi.

Herşeyden önce işlerinizde başarılar dilerim. bu zayıflama ilaçları ile ilgili birçok soruya yanıt verdiğinizi biliyorum, sitede ACI CEHRİ ‘ ile ilgili bilgi bulamadım bu bitkinin kumaş boyamada kullanıldığını duydum ama zayıflama konusunda kullanımını soracaktım. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..

Güzel dilekleriniz için teşekkürler. Acı Cehre “Ak Diken” olarak da geçiyor. Latince ismi “Rhammus catharticus”. Latince ismi bize etkileri konusunda bir fikir veriyor. Catharticus yani katartik terimini biz müshil benzeri ilaçlar için kullanırız. Etkilerine bakınca da müshil benzeri etkilerden ya da idrar söktürücü etkilerden söz edildiğini görüyoruz.

Bu bitkinin zayıflatıcı etkisi yağ yakmasından daha çok hızlı bir şekilde vücuttan su kaybettirmesi aracılığı ile ortaya çıkıyor olabilir. Eğer etkisi bu ise, masum bir preparat değil. Amerika’da yasaklanan bazı zayıflama haplarının içinde idrar söktürücü ilaçlara rastlandığını biliyoruz. Bu tip ilaçlar hızlı bir şekilde su kaybettiriyor, ve vatandaş bunu “Ne güzel hızla kilo veriyorum” diye yorumluyor. Ama aslında ortada yağ dokusunun azalması ile verilen bir kilo yok hatta kaybedilen su nedeniyle de vücut tehlikeye girebiliyor. Vücudumuzun yaklaşık %70′inin sudan oluştuğunu düşünürseniz burada kaybedilecek miktarın ciddi kilo azalmasına neden olacağını tahmin edebilirsiniz. Bu da bu bitkiyi “başarılı” gösterebilir. Ancak bu durumda kilonun gerçek nedeni olan yağ dokusunda pek fazla kayıp olmayacağı da malum. Belki besinler de emilemeyeceği için bir miktar kayıp olabilir ancak bu da sağlıklı bir yol değil Yani muhtemelen ilaç bırakılınca verilen kilolar hızla alınacaktır.

Ayrıca eğer bu bitki ishal yaparak kilo kaybettiriyorsa, yukarıda değindiğimiz üzere, vücut için gerekli vitaminlerin ve besinlerin emilimini de bozabilme ihtimali var. Yani bu bitkiyi kullanırken vitamin eksikliği de ortaya çıkma ihtimali var. Ayrıca insanlarda yapılmış klinik çalışmaların olmaması da cabası.

Sonuç olarak zayıflamak için Acı Cehre’yi kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz.
Sağlıklı günler dileğiyle,

Kaynak: http://www.kadinveguzellik.net/      28 Nisan 2009

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !